PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Oferty banków dla firm

Oferty banków dla firm

Banki prześcigają się w walce o konta firmowe, starając się przekonać do siebie przedsiębiorców. Zależy im na nich o wiele bardziej, niż na kontach osobistych osób prywatnych.

Po pojawieniu się na polskim rynku kilku nowych banków, w ostatnich latach możemy obserwować zażarte boje o klientów. Im większa konkurencja, tym bardziej korzystają na tym klienci, bo po prostu jest taniej. Banki starają się przekonać do siebie specjalnymi ofertami. Czasami to zwolnienie z opłat, innym razem bonus za płacenie kartą czy zwrot części poniesionych wydatków.
Bankom zależy na zbudowaniu jak największych portfeli klientów, bo ważne są nie tylko zyski, ale też udział w rynku, który potem można wykorzystywać. Najwięksi mogą wręcz kreować niektóre zjawiska, co oczywiście przekłada się na ich zyski.
Prawdziwa wojna toczy się jednak o rachunki dla firm. To najbardziej intratna część bankowego „tortu”, o czym bankowi managerowie doskonale wiedzą. Nie bez przyczyny najlepsi pracownicy są kierowani do obsługi kont najbogatszych klientów oraz rachunków firmowych. Nie brakuje też specjalnych ofert, ale warto sprawdzić czy to tylko promocja czy po prostu dobra oferta banku. Często bywa bowiem tak, że niskie opłaty czy bonus za płacenie kartą, obowiązują tylko przez rok, a potem warunki nie są już tak korzystne. Inna sprawa, że banki mogą zmienić umowę, wprowadzając aneksem nowa taryfę opłat. Klient może oczywiście nie zgodzić się na to i umowę rozwiązać, ale każdy wie, że – z wielu przyczyn – rzadko się na to decyduje.

4.2/5 - (19 votes)
Redakcja

Dodaj komentarz