PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Jak wybrać dobre konto firmowe – poradnik luty 2019

Jak wybrać dobre konto firmowe – poradnik luty 2019

W tym miesiącu chciałbym przedstawić raport, w którym zostaną wyszczególnione aspekty, na które warto zwracać uwagę przy wyborze konta firmowego. Warto dokładnie przejrzeć wszystkie oferty, aby nie rozczarować się np. stałą opłatą, której ciężko uniknąć, a my ją przegapiliśmy, będąc zafascynowanym chwilową promocją. Na co więc zwracać uwagę?

1. Przeznaczenie konta – większość kont firmowych jest obecnie skierowanych do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Niektóre banki oferują takie konta także dla właścicieli spółek, stowarzyszeń i spółdzielni. W zależności od tego, jaką działalność prowadzisz, upewnij się, które konta możesz wziąć pod uwagę.

2. Koszty powiązane z prowadzeniem konta oraz z obsługą karty – w jednych bankach prowadzenie konta jest darmowe, a karta płatna, w innych na odwrót. Są też takie, gdzie mamy niemal wszystko bezpłatnie, ale musimy spełnić pewne warunki. Zależnie od tego, co jest dla nas szczególnie istotne, musimy wybrać najlepszą ofertę.

3. Podstawowe i zaawansowane operacje bankowe – jeśli często wykonujesz przelewy natychmiastowe lub wypłacasz pieniądze za granicą, upewnij się, jak wygląda kwestia prowizji czy przewalutowań. W poszczególnych bankach te kwestie potrafią się znacznie różnić, co pokazał także mój ostatni ranking kont firmowych.

Rate this post
Redakcja

Dodaj komentarz