PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Category Archive : Porady

Czy pamiętasz o czymś tak ważnym, jak edukacja finansowa własnych dzieci?

Każdy rodzic pragnie, aby ich dzieci były samodzielne i na swój sposób nie podejmowały złych decyzji, tym bardziej w aspekcie finansowym, dlatego warto już od najmłodszych lat wpajać im pewne zachowanie w tym kierunku. Jest to nic innego jak edukacja finansowa, która pozwoli im na poznanie świata, wartości pieniądza a przede wszystkim wpoi najważniejsze zasady w zakresie oszczędzania, co na pewno przyniesie (więcej…)

Oferty banków dla firm

Banki prześcigają się w walce o konta firmowe, starając się przekonać do siebie przedsiębiorców. Zależy im na nich o wiele bardziej, niż na kontach osobistych osób prywatnych.

Po pojawieniu się na polskim rynku kilku nowych banków, w ostatnich latach możemy obserwować zażarte boje o klientów. Im większa konkurencja, tym bardziej korzystają na tym klienci, bo po prostu jest taniej. Banki starają się (więcej…)

Jak banki oceniają kredytobiorców

W XXI wieku w Polsce można obserwować rosnącą ilość instytucji bankowych oferujących swoim klientom różne rodzaje produktów finansowych. Ludzie mają możliwość zakładania i prowadzenia własnych kont, oszczędzania pieniędzy na lokatach, inwestowania na giełdzie, a także brania kredytów.

Kredyty są jednymi z najważniejszych i najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki. Dostępnych (więcej…)

Konto oszczędnościowe. Opłacalne, ale nie w każdej sytuacji.

Konto oszczędnościowe to z pozoru bardzo wygodne rozwiązanie gwarantujące oszczędzanie jak na lokacie i pełną funkcjonalność konta. Wysokie oprocentowanie i możliwość dowolnego dysponowania swoimi pieniędzmi bez ryzyka jego utraty, wydaje się być rozwiązaniem dla wszystkich. Nie jest tak. Konto oszczędnościowe jest opłacalne, ale nie w każdej sytuacji. W jakich nie warto go zakładać? Zbyt małe oszczędności. (więcej…)

OC pojazdu. Konieczne i czasami kosztowne.

Każdy kierowca wie, że pojazd, którym się porusza, musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC. To polisa obowiązkowa, poruszanie się pojazdem bez ważnej polisy OC, jest co najmniej ryzykowne – kary za brak takiej polisy są bardzo dotkliwe. OC pojazdu trzeba posiadać. Nie ma wątpliwości, że OC pojazdu trzeba posiadać. Aby jednak tak się stało, należy taką polisę wykupić. Jej cena jest zależna od wielu (więcej…)