PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Category Archive : Porady finansowe

prowadzenie firmy

Faktoring: nowoczesne narzędzie finansowe dla małych firm

Zgodnie z ustaleniami najnowszego zestawienia PARP „Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2023”, to właśnie mikroprzedsiębiorstwa posiadają największy udział w kreowaniu wartości PKB. Co więcej, połączenie wkładu z przedstawicielami małych firm oznacza zdecydowaną przewagę w kontekście wartości dodanej brutto, wytworzonej przez przedsiębiorstwa. Pomimo tak ogromnego znaczenia (więcej…)

Systemy zarobkowe oraz inwestycyjne

Ciężkie czasy sprawiają , że szukamy wszelkich możliwych rozwiązań aby znaleźć dodatkowe źródło dochodu. W internecie możemy znaleźć serwisy oferujące szybkie pieniądze. Niestety większość z nich jest stworzona tylko i wyłącznie z myślą o wyłudzeniu jak największej ilości pieniędzy. Brak rozpoznania w tej dziedzinie skutkuje niejednokrotnie utratą wszystkich zainwestowanych pieniędzy. Jak więc ocenić (więcej…)

Czy warto inwestować w waluty?

Ostatnimi czasy bardzo wiele mówi się na temat inwestowania w waluty, choćby ze względu na samo ryzyko, jakie jest w tym przypadku czymś oczywistym, i z czego każdy inwestor zdaje sobie świetnie sprawę. Trzeba wspomnieć o tym, że rynki walutowe są obecnie najbardziej stabilne, co za tym idzie niejednokrotnie mówi się o dziennym obrocie, przekraczającym nawet 5 bilionów dolarów. Priorytetem na tym rynku (więcej…)

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Zakładając działalność gospodarczą należy pomyśleć o koncie firmowym, które będzie obsługiwać całą firmę. Wybierając je należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich są comiesięczne opłaty pobierane za prowadzenie rachunku. Reklamowane wszem i wobec darmowe konta nie zawsze są najlepsze – bardzo często po dokładnym przeczytaniu umowy okazuje się, że ukrytych opłat jest mnóstwo (więcej…)

Konto firmowe

Każdy bank ma w swojej ofercie specjalne propozycje na rachunki dla firm. Wyróżniają się one m. in. konkurencyjnymi cenami usług czy korzystnym oprocentowaniem lokat terminowych. Oczywiście dostęp do konta jest możliwy całodobowo przez internet. Klienci firmowi taktowani są najczęściej na innych zasadach niż standardowi klienci, mają przydzielonych osobnych pracowników wśród obsługi banku i mogą korzystać (więcej…)

Jak chronić swoje konto internetowe?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bankowe konto internetowe posiada wiele zalet. Dzięki niemu możemy sprawdzać stan naszych finansów bez względu na porę dnia, dokonywać przelewów bez żadnych ograniczeń czasowych, wykonywać różne transakcje z dowolnego miejsca na świecie. Niestety w dzisiejszych czasach musimy się liczyć z tym, iż konto internetowe to pewne ryzyko. Hakerzy są coraz bardziej biegli (więcej…)

Finanse osobiste? Zacznij o nie dbać już teraz!

Choć finanse osobiste są niezwykle ważną częścią naszego życia (bez nich nie jesteśmy w stanie funkcjonować), to jednak niewielu z nas tak naprawdę dba o nie w należyty sposób. Kiedy dostajemy pierwsze kieszonkowe wydajemy je tylko na swoje potrzeby i zachcianki, na studiach nie dysponujemy stałymi dochodami i chcemy po prostu unikać długów, pierwsza pensja często ledwo starcza do pierwszego, a wraz (więcej…)

Co wiesz o bankach działających w naszym kraju?

Pewnie dla niektórych będzie to zaskoczeniem, ale w naszym kraju działa już ponad 50 banków, choć nie każdy z nas ma do nich pełen dostęp, wręcz przeciwnie. Niestety nie wpływa to korzystnie na coś bardzo ważnego, a mianowicie prowizję opłat i kosztów jakie ponosi zwykły Kowalski, co za tym idzie są one jednym z najwyższych w całej Europie. Nie wiadomo z czego wynika ten trend, w końcu po wybuchu kryzysu (więcej…)

Czym właściwie jest niezależność finansowa?

Niezależność finansowa jest pojęciem błędnie rozumianym przez społeczeństwo. Zazwyczaj osobę niezależną finansową rozumiemy jako konsumenta, który dzięki otrzymywaniu stałego i regularnego wynagrodzenia z tytułu pracy lub alimentów, ma możliwość utrzymania podstawowego poziomu życia bez zaciągania dodatkowych zobowiązań finansowych.
W ekonomii niezależność finansową definiuje się jako możliwość utrzymania (więcej…)