PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2018

Ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2018

W przypadku, gdy potrzebujemy większej gotówki na np. naprawę samochodu, czy też remont zalanej łazienki, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu gotówkowego. Obecnie wiele banków oferuje pożyczki na kwotę nawet 150 000 zł, gdzie okres spłaty wynosi 120 miesięcy. Biorąc kredyt, przede wszystkim, powinniśmy kierować się RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.

Właśnie ten ranking kredytów gotówkowych będzie dotyczył zaciąganych zobowiązań na kwotę 150 000 zł , przy najkorzystniejszym RRSO.
Oczywiście, aby dostać taki kredyt trzeba mieć całkowicie czystą historię oraz stosunkowo wysokie zarobki. W przypadku tak wysokich kwot, wymagana też jest zgoda współmałżonka.

Pierwszą lokatę w moim rankingu przyznaję bankowi BGŻ PNB Paribas za RRSO wynoszące 6,19%. Tutaj kwota kredytu w stosunku rocznym jest stała i nie ulega zmianie. Drugą lokatę przyznaję „Prostoliczonemu kredytowi gotówkowemu” z Credit Agricole, gdzie RRSO wynosi już zdecydowanie więcej, bo 9,59%, natomiast mały minus przyznaję za wysoką prowizję, bo aż 12,50% co sprawia, że całkowita kwota do spłaty wynosi 229934,65 i jest o ponad 29000 zł wyższa, niż w przypadku kredytu PNB BGŻ Paribas. 

Ostatnią lokatę na podium zajmuje Deutsche Bank, który oferuje niższą prowizję niż Credit Agricole, natomiast oprocentowanie jest o niecałe 0,5 % wyższe, a RRSO na poziomie 9,59%. Czwartą lokatę przyznaję dla oferty, którą proponuje Citi Handlowy Bank. Oprocentowanie wynosi jedynie 7,40%, a prowizja 9,49%, a RRSO- 9,92%. Zaletą tego banku jest szybka decyzja i mało formalności.
Ostatnia piątą lokatę zajmuje, według mojego rankingu, kredyt gotówkowy PKO tj. „Mini ratka” na dowolny cel z RRSO na poziomie 10,24%.

Rate this post
Redakcja

Dodaj komentarz