PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Category Archive : Artykuły

Na czym polega windykacja?

Pod pojęciem windykacja rozumie się całokształt działań zmierzających do odzyskania całej należności od dłużnika. Działania z tego zakresu są pewną ostatecznością, mianowicie podejmowane są dopiero, gdy nie skutkują typowe przypomnienia o istnieniu należności, pisma, telefony itd. Z reguły za przeprowadzenie windykacji odpowiedzialne są zewnętrzne firmy.

Długów nie brakuje
W Polsce problem zadłużenia (więcej…)

Social lending. Opłacalne pożyczki przez Internet.

Social lending to jedna z bardziej interesujących opcji pożyczek internetowych. Fenomen pożyczek tego typu rozpoczął się wiele lat temu, poza granicami naszego kraju. Czym są pożyczki typu social lending i dlaczego warto się nimi zainteresować? Pożyczki social lending, to pożyczki społecznościowe, ich ideą jest pożyczanie pieniędzy bezpośrednio, bez pośrednictwa instytucji finansowej. Ci, którzy posiadają (więcej…)

Gotówka. Znana od lat.

Pieniądze. Znane i pożądane od lat, w dzisiejszych czasach są często oceniane jako zbędny relikt. W zalewie innych możliwości dokonywania płatności, rzeczywiście gotówka wydaje się rzeczą zbędną. Ten, kto postawił na nowoczesne metody płatności, oczywiście przyzna, że to jest fakt. Posiadając pieniądze na koncie, jednostki w funduszach i inne wartościowe zapisy w systemach komputerowych, możemy żyć (więcej…)

Gotówka w portfelu – większa kontrola nad budżetem domowym.

Pieniądze są bardzo ważnym elementem życia, mimo potocznego twierdzenia, że nie są najważniejsze. Od lat wmawia się nam, że pieniądze nie muszą równać się pojęciu gotówka. Pieniądze można mieć na koncie w banku, płacić z za zakupy kartą bankomatową, rachunki opłacać przelewami międzybankowymi i gotówki po prostu nie widzieć. Po części to praktyczne, jednak ma swoje wady. Brak gotówki może być udogodnieniem. (więcej…)