PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Konto osobiste – w jakim banku warto je otworzyć (luty 2019)?

Konto osobiste – w jakim banku warto je otworzyć (luty 2019)?

Przed założeniem konta osobistego warto przeanalizować poniższy ranking. Na podstawie aktualnych ofert stworzyłem zestawienie siedmiu najlepszych rachunków bankowych.

1. Konto Direct od ING to szereg usług dodatkowych do wyboru. Istnieje możliwość korzystania z BLIK. Prowadzenie konta jest zupełnie darmowe. Karta płatnicza także jest bezpłatna, jeśli miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych przekroczy 300 zł.

2. Nest Konto od Nest Bank to oferta, która nie generuje żadnych ukrytych kosztów. Lokata oszczędnościowa oprocentowana jest na poziomie 4%. Minusem jest brak płatności BLIK.

3. Konto osobiste eKonto Standard od mBank gwarantuje funkcjonalną bankowość mobilną. Użytkownik dostaje usługę mSaver, która przydaje się podczas oszczędzania. Aktywne korzystanie z kary sprawia, że jest ona darmowa.

4. Konto Proste Zasady od GET IN Bank to przede wszystkim darmowe bankomaty na terenie całej Polski. Dostępny jest Pakiet Niezawodny, który niesie za sobą wiele korzyści. Plusem jest także wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego (3,5%).

5. Konto Optymalne od BGŻ BNP Paribas to bezwarunkowo darmowy rachunek bankowy. Opłata za kartę wynosi 0 zł. Wielkim plusem jest również funkcjonalna aplikacja mobilna, która ułatwia zarządzanie finansami.

6. Konto 360 od Millenium Bank to 7-dniowy limit na koncie (bez naliczanych odsetek). Lokata oszczędnościowa oprocentowana jest na poziomie 2,7%. Zaletą jest również dostępność płatności BLIK.

7. Konto za zero od PKO Bank Polski to debet do 1000 zł nawet na 30 dni. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Istnieje możliwość płatności BLIK. Opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł (w przypadku posiadania karty debetowej przypisanej do rachunku).

5/5 - (1 vote)
Redakcja

Dodaj komentarz