PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Wady Revolut, czyli na co zwracać uwagę podczas transakcji?

Wady Revolut, czyli na co zwracać uwagę podczas transakcji?

Nowoczesne konto walutowe Revolut ma sporo zalet i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niestety ma ono też kilka wad, z których część dotyczy metod płatności i wypłacania środków finansowych.

Revolut nie zawsze dostępny

Karta Revolut nie zawsze gwarantuje powodzenie transakcji. Dotyczy to zwłaszcza tych terminali, które z różnych powodów pobierają opłatę w trybie online. Tym samym, dokonywanie transakcji np. na pokładzie samolotu, bądź w niektórych samoobsługowych stacjach paliwowych, może się nie udać. W takich sytuacjach zaleca się, by jej Użytkownik posiadał przy sobie nieco gotówki, bądź inną kartę walutową, z którą ominie ten problem.

Aplikacja mobilna – nie zawsze się sprawdza

Wadą systemu jest również to, że działa on wyłącznie w oparciu o aplikacje mobilną. Tym samym, może się okazać, że zarządzanie kartą będzie niemożliwe jeśli Użytkownik nie będzie posiadał dostępu do połączenia internetowego. Nawiasem mówiąc, trudno powierzyć kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych narzędziu, które w niektórych przypadkach może nie działać poprawnie.

Podsumowując, konto walutowe Revolut ma – oprócz wielu swoich zalet – również szereg wad. Dwie powyższe są najistotniejsze, ponieważ znacznie utrudniają (w niektórych, skądinąd rzadkich sytuacjach) korzystanie z dobrodziejstw transakcji walutowych.

5/5 - (1 vote)
Redakcja

Dodaj komentarz