Wady Revolut, czyli na co zwracać uwagę podczas transakcji?

Nowoczesne konto walutowe Revolut ma sporo zalet i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niestety ma ono też kilka wad, z których część dotyczy metod płatności i wypłacania środków finansowych.

Revolut nie zawsze dostępny

Karta Revolut nie zawsze gwarantuje powodzenie transakcji. Dotyczy to zwłaszcza tych terminali, które z różnych powodów pobierają opłatę w trybie online. Tym samym, dokonywanie transakcji np. na pokładzie samolotu, bądź w niektórych samoobsługowych stacjach paliwowych, może się nie udać. W takich sytuacjach zaleca się, by jej Użytkownik posiadał przy sobie nieco gotówki, bądź inną kartę walutową, z którą ominie ten problem.

Aplikacja mobilna – nie zawsze się sprawdza

Wadą systemu jest również to, że działa on wyłącznie w oparciu o aplikacje mobilną. Tym samym, może się okazać, że zarządzanie kartą będzie niemożliwe jeśli Użytkownik nie będzie posiadał dostępu do połączenia internetowego. Nawiasem mówiąc, trudno powierzyć kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych narzędziu, które w niektórych przypadkach może nie działać poprawnie.

Podsumowując, konto walutowe Revolut ma – oprócz wielu swoich zalet – również szereg wad. Dwie powyższe są najistotniejsze, ponieważ znacznie utrudniają (w niektórych, skądinąd rzadkich sytuacjach) korzystanie z dobrodziejstw transakcji walutowych.

Wady Revolut, czyli na co zwracać uwagę podczas transakcji?
5 100% 1 głos/ów

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *