PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Jak banki oceniają kredytobiorców

Jak banki oceniają kredytobiorców

W XXI wieku w Polsce można obserwować rosnącą ilość instytucji bankowych oferujących swoim klientom różne rodzaje produktów finansowych. Ludzie mają możliwość zakładania i prowadzenia własnych kont, oszczędzania pieniędzy na lokatach, inwestowania na giełdzie, a także brania kredytów.

Kredyty są jednymi z najważniejszych i najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki. Dostępnych jest ich wiele rodzajów przeznaczonych na różne zakupy. Oznacza to, że klienci mogą starać się o uzyskanie kredytu mieszkaniowego, hipotecznego, samochodowego, gotówkowego na dowolny cel, firmowego itp. Oczywiście otrzymanie środków finansowych od banku wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymagań i otrzymania pozytywnej oceny zdolności kredytowej od instytucji finansowej.

Banki najkorzystniej oceniają klientów, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. O kredyt mogą starać się również osoby pracujące w oparciu o umowy cywilnoprawne oraz przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą. Rzecz jasna klienci tacy muszą spełnić dodatkowe wymagania i dostarczyć dodatkowe dokumenty potwierdzające otrzymywane dochody, które powinny być regularne.

Dodatkowymi czynnikami zwiększającymi wartość klienta w oczach banku są nieruchomości, które mogą służyć jako zabezpieczenie kredytu, a w przypadku kredytów hipotecznych banki pozytywnie oceniają klientów posiadających swoje działki oraz finansowy wkład własny, który pokryje część kosztów kupowanej lub budowanej nieruchomości.

Rate this post
Redakcja

Dodaj komentarz