PortalBankowy.pl

portal finansowo-biznesowy

Najlepsze lokaty bankowe – grudzień 2017

Najlepsze lokaty bankowe – grudzień 2017

W tym miesiącu chciałbym przedstawić raport obejmujący najlepsze lokaty.

Zdecydowanym numerem jeden jest lokata w banku BGŻ Optima. Jest to lokata bankowa ze stałym oprocentowaniem, które mieści się pomiędzy 3,5% a 2,7% na 3 miesiące. Zdecydowaną zaletą jest to, że nie trzeba zakładać konta. Minimalną kwotą jest 1000 zł, a maksymalną 20 000 zł (wówczas dostaniemy wyższe oprocentowanie) lub 100 000 zł (wtedy niższe oprocentowanie). 

Drugie miejsce to 3% lokata na 3 miesiące w Idea Bank. Lokata ta dotyczy kwoty do 25 000 zł. Atutem jest to, że nie trzeba zakładać konta, ale niestety wadą jest to, że oferta jest skierowana jedynie do nowych klientów. 

Trzecie miejsce przyznaję również lokacie w Idea Banku, ale o nazwie „Happy lokata”. W przypadku umowy na 2 miesiące oprocentowanie to, aż 4%. Niestety również ta oferta jest kierowana tylko do nowych klientów. Minimalna kwota oszczędności to 1000 zł, a maksymalna 10 000 zł.

Miejsce czwarte to lokata w Alior Banku, która jest kierowana do klientów, którzy na dzień zawierania umowy nie posiadają aktywnej umowy o żaden produkt bankowy w Alior Bank. Oprocentowanie to 2,5%, a umowa jest zawierana na 90 lub 186 dni.

Piąte miejsce należy się lokacie w Santander Consumer Bank. W tym banku oprocentowanie jest uzależnione od okresu na jaki zawierana jest umowa. Może to być 2,05% w przypadku umowy na 12 miesięcy lub 2,3% jeśli klient zdecyduje się podpisać umowę na 24 miesiące. Oferta obejmuje tylko nowe środki, a minimalna kwota to 5000 złotych.

Rate this post
Redakcja

Dodaj komentarz